0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Мерцедес тврди дека потскокнувањето е решено

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Од Мерцедес веруваат дека го решиле главниот проблем со потскокнувањето, проблем кој велат дека им ги уништува перформанси и сега проблемот е до цврстината и висината на болидот. 

Тимот од Бракли имаше тежок старт оваа сезона откако нивниот болид имаше проблем со потскокнувањето и удирањето со подот по патеката. Феноменот е толку лош што Расел и Хамилтон се пожалија на физичка болка и побараа интервенција на ФИА. Тото Волф појасни дека конечно нашле решение и дека потскокнувањето било на нискиот и тврд болид кој се однесува лошто на нерамна патека. 

Мислам дека конечно го најдовме проблемот со аеродинамичното движење во Барселона. Болидот е тврд и тротоарите се лоши поради што мора да најдеме начин да го решиме ова.

Видовме дека болидите се твдри. Има спори движење на најбрзите болиди и на Алпин и таму најмногу се приметува, Но мора да најдеме начин да го намалиме ударот. колку се пониски тротоарите толку е помал феноменот.

МИслам доколку ставиме повеќе потисна сила и болидот не е толку низок колку што очекувавме. Има јасна директива, блидите мора да се кренат. Тмау треба да најдеме перформанси. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Поради доминацијата на Луис, Валтери сакал да се откаже

Валтери Ботас откри дека поради неможноста да го победи Луис Хамилтон во Мерцедес, имал психолошки проблеми, желбата...

Мерцедес носи надградби на Силверстон

Мајк Елиот, техничкиот шеф на Мерцедес, потврди дека тимот ќе носи надградби на Силверстон во обид да...