0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена Корина и неговите деца Џина и Мик. 

Тој ќе биде награден со државната награда на Северна Рајна Вестфалија на специјална церемонија. Настанот ќе се случи на 20 Јули и поранешниот шеф на Ферари, Жан Тод, ќе има посебен говор. Случувањето ќе биде во Келн и неговата фамилија ќе ја прими наградата. 

Михаел Шумахер и неговата работа како спортист и подржувач на неговата држава надвор од границата – изјави претседателот на Северна Рајна Вестфалија хенрик вуст.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Хаас нема да преговара со Мик за време на паузата

Тимот на Хаас ги откажал сите преговори околу продолжување на соработката со Мик Шумахер кои биле закажни...