- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

? Многу се случи во 22 години … Луис сега знае да отвори шампањ!

Луис Хамилтон стигна до подиумот во Американското Гранд При со пласман на второто место, со што ја запечати својата шеста титула во Формула 1.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Но патешествието на Хамилтон трае долго време, уште од млади години и не секогаш било лесно … на почетокот не знаел да отвори шампањ.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Строл: “Овалот“ во Бахреин може да доведе до возбудлив грид

Ленс Строл од Рејсинг Поинт верува дека брзата надворешна патека во Бахреин би можела да доведе до интересен распоред во квалификациите, како...

РЕЗУЛТАТИ

Турција: Хамилтон докторски до 7та шампионска титула

Луис Хамилтон, сосема, сосема неочекувано, победи на Турското Гранд При крај Истанбул и на докторски начин стигна до својата 7ма шампионска титула во Формула...

популарно

Ферари со иновативен мотор за 2021 под име “суперфаст“

Во шест месеци минатата година Скудерија Ферари стана од екипа со најсилен мотор во екипа со најслаб мотор на гридот, а причината за тоа...