- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Наскоро нов документарен филм за моторспорт: Херои

Херои (Heroes) е филм од Маниш Пандеј кој ја раскажува приказната на 4 легенди во моторспортот, чии живот на некој начин биле испреплетени и поврзани додека се искачувале по скалилата на спортот кој го сакаат, притоа борејќи се со личните предизвици.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Фелипе Маса и Мика Хакинен од Формула 1, Том Кристенсен од Ле Ман и ДТМ и Мишел Муто од Светското Првенство во Рели.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Саудијците ги негираат обвинувањата за нивната трка

Шефот на Моторспорт федерацијата на Саудиска Арабија кои ќе бидат главни организатори на Формула 1 трката догодина ги разбира фановите околу скептицизмот кој владее...

РЕЗУЛТАТИ

Турција: Хамилтон докторски до 7та шампионска титула

Луис Хамилтон, сосема, сосема неочекувано, победи на Турското Гранд При крај Истанбул и на докторски начин стигна до својата 7ма шампионска титула во Формула...

популарно

Ферари со иновативен мотор за 2021 под име “суперфаст“

Во шест месеци минатата година Скудерија Ферари стана од екипа со најсилен мотор во екипа со најслаб мотор на гридот, а причината за тоа...