Нетфликс ја сними агонијата на Мерцедес

Формула 1 светот со нетрпение чека да ја види реакцијата на Тото Волф и тимот на Мерцедес за време на трката во Хокенхајм. Тие имаа посебни облеки и шари на болидот за да обележат 125 годишнина од моторспортот.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Документарниот тим на Нетфликс ја снимаше екипата на нивната домашна трка каде тие преживејаа катастрофа.

Ова е доказ дека не треба да се шегуваме со работите. Треба да се концентрираме на работата. Го имавме целиот тим на Нетфликс со нас.

Не сме суеверни но веруваме во карма. Можеби бевме дезориентирани и не работевме нормално. На крајот научивме од тоа – објанси волф по трката.

Овој викенд и Хамилтон имаше здравствени проблеми.

НИкогаш не ми било полошо. Ова само кажува колку е важно здравјето.

Во еден момент тој барал да го повлече болидот.

Не може Луис. Секогаш има вакви можности.

Волф го оправда Хамилтон откако тој бараше да се повлече.

Луис не беше здрав во текот на викендот, но даде се од себе. Многумина мислеа дека не треба да е во болидот.

По трката тој реши да се повлече и целосно да заздрави до трката во Унгарија.

Ги откажав сите закажани работи и се враќам дома. Ако не сум во болидот најмногу ќе ми помогне. Не ми е добро овие денови.

Но за разлика од Хамилтон, Себастијан Фетел гледа предизвик по оваа трка.

Минатата година Хокенхајм беше почетокот на крајот. Оваа година ова е моментот на оживувањето.

НАЈНОВО

Волф: Можно е дополнително затворање на фабриката

Период на затворените фабрики може да продолжи поради кризата со Корона вирусот во Формула 1, смета тимскиот шеф на Мерцедес, Тото Волф. Со цел да...

популарно

Мерцедес ги поставија условите за нивното учество во Ф1

Шефот на Дајмлер, Ола Калениус, ги постави условите и правилата под кои Мерцедес би продолжиле во Формула 1. Иако никој не очекува шесткратните шампиони да...