Нисани ќе добие тренинг во Шпанија

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

најново

ПАДОК КЛУБ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Тест возачот на Вилијамс, израелецот Рој Нисани, ќе добие петочна тренинг сесија на Големата награда на Шпанија, трка која следува претсојниот викенд. 

Нисани е поврзан со Вилијамс од крајот на 2019 година и доби позиција на тест возач на почетокот на минатата сезона. Рој веќе учествуваше на три тренинг сесии, а вози за ДАМС во Формула 2 и ќе го менува Џорџ Расел во Барселона. Израелецот веќе беше дел од ланската трка во Шпанија, а претходно го возеше болидот на предсезонскиот тест во Бахреин. 

Со нетрпение чекам да влезам во болидот. Барселона ми беше прв тренинг за вилијамс и мислам дека имам голем напредок и би сакал да го покажам на патеката. Добивам големо искуство и многу се развивам секогаш кога се враќам во болидот – изјави нисани.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПАДОК КЛУБ

повеќе на оваа тема