Норис возбуден што ќе го предизвика Рикардо

Ландо Норис е возбуден што наредната година ќе вози покрај Даниел Рикардо кој ќе се приклучи на тимот и ќе биде различен предизвик споредено со Карлос Саинз. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Саинз заминува во Ферари како замена на Себастијан Фетел, а Рикардо доаѓа на местото на Саинз во Мекларен. 

Мислам дека наредната година ќе имаме одлична сезона. Со нетрпение ја чекам, и мислам дека ќе има многу смеење нешто што го имавме во последните години бидејќи тој е многу забавен човек. Сеуште не чека оваа сезона каде треба да завршиме добро и подоцна имаме нов старт со Дани. Но со нетрпение го чекам Дани за колега, тој има победено на трки и е Австралијанец што е забавно. 

Норис сака да се проба во Инди500 и Дајтона 24, но Австралиските Суперкарс му се можност на Норис и Рикардо да се пробаат. 

НАЈНОВО

Рокит му должи 10 милиони фунти на Вилијамс

Откако минатата недела беше објавено дека соработката помеѓу Вилијамс и нивниот главен спонзор, Рокит, прекува веднаш, тимот потврди дека нивните обврски кон спонзорот биле...

популарно

Ферари со 20 “коњи“ повеќе во Австрија

Ферари цели да покаже посилен мотор уште на првата трка на Ред Бул Ринг во Австрија каде италијанците ќе донесат мотор со 20 коњски...