0 ден

Нема производи во кошничката.

Норис научил многу од Фетел

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Откако Себастијан Фетел замина во пензија, Ландо Норис објасни што научил од четирикратниот шампион. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Фетел започна со својот активизам за правата на ЛГБТ заедницата и човековата околина при крајот на кариерата. Норис му се придружи на Фетел како подршка за некои од неговите активноси и зборуваше за менталното здравје признавајќи дека бил деприсивен за време на своето деби во Формула 1. 

Мислам дека е доста важно да се зброува за тоа на патеката и надвор од неа. Мора да влијаеме на младите бидејќи тие се публиката на Формула 1.

Можеби сум посрамежлив од Себ, но ќе научам. Зборувам за вистината,  искреноста и споделување на мислењето, а не само за трките. 

Норис смета дека имал среќа што се тркал покрај Фетел. 

Мислам дека некои луѓе се критикувани за одредени работи, но јас имав среќа што се тркав покрај Себ во последните години. ТОј е еден од најдобрите во Формула 1 и Такви работи се почитуваат.

Многу научив од него. Можам да го користам својот глас за актуерните теми и има многу што да се зброува. 

СЛИЧНИ ВЕСТИ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

НАЈНОВИ ВЕСТИ