0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Норис: Ни треба среќа за добар резултат

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ландо Норис призна дека Мекларен МЦЛ36 не е доволно добар, иако смета дека пакетот веројатно е најбавен болид на правците.

Младиот британец имаше лош викенд во Канада, се што направи беше погрешно и не стигна до поени. Возачот стартуваше од 14то место по проблем со моторот од квалификациите, но тимит погреши при двојанта промена на гуми и заврши едно место подоле од стартното.

болидот не е доволно добар. на моменти е силен и поради тоа бевме оптимисти во петок дека можеме да постигнеме добар пласман. но, кога заглавив зад вилијамс, сфатив дека тие се многу брзи на правците, веројатно најбрзи на гридот, а ние сме веројатно најбавни, така што невозможно е да ги престигнеме или да направиме било што – посочи норис.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Позитивна работа од Канадското Гранд При е што веројатно трката ќе го мотивира тимот.

не сме онаму каде што сакаме со болидот. ден како денешниот веројатно е добра работа за да видиме до каде сме и ни опкажа дека мораме силно да работиме и да пробуваме различни работи.

можеби некогаш работите изгледаат добро, но тоа не е ритам и брзина, тоа е повеќе среќа.

Трката во Монтреал беше прва по Мајами на која немаше портокалов болид во топ 10.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Мекларен ја објасни разликата меѓу квалификациите и трката

Шефот на Мекларен, Андреас Сеидл, објасни дека недостатокот на потисна сила на квалификациите ја прави разликата во...

Мекларен подготвени да расчистат со Рикардо

Шпекулациите велат дека шефовите во Мекларен му соопштиле на Даниел Рикардо дека имаат намера да заменат со...