Норис смета дека Вилијамс ќе бидат закана во средината

Возачот на Мекларен, Ландо Норис, смета дека Вилијамс произвеле болид кој ги поставува многу поблиску до средината на Формула 1.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Кога ќе започне новата сезона, Мекларен ќе ја бранат титулата “најдобри од останатите“ од првенството во 2019 година. Иако возачот на Вилијамс, Џорџ Расел, се сомнева дека тимот се подобрил многу од претходната сезона, неговиот сонародник гледа поинаку на работите.

Мислам дека Вилијамс се многу поблиску. Тие се блиску до борбата, мора да ги имаме предвид. Не е повеќе да ги игнорираме во стратегијата или да не бираме кога ќе влеземе во бокс, а кога тие. Мора да ги земеме во предвид, ќе се тркаме против нив. Нема да биде лесно да ги претекнеме.

Мора да бидеме свесни дека има уште еден тим кој ќе биде инволвиран. Освен тоа, не е толку поразлично од минатата година.

НАЈНОВО

Стаинер: Иднината на Хаас не зависи од ограничениот буџет

Тимскиот шеф на Хаас, Гунтер Стаинер, вели дека сопственикот на тимот Џин Хаас, ќе одлучи дали да остане или да замине од...

популарно

Ферари со 20 “коњи“ повеќе во Австрија

Ферари цели да покаже посилен мотор уште на првата трка на Ред Бул Ринг во Австрија каде италијанците ќе донесат мотор со 20 коњски...