0,00 ден

No products in the cart.

Огромна побарувачка, дури 275,000 пријавени за билети во Мајами

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

најново

ПАДОК КЛУБ

Формула 1 забележала огромна побарувачка за билети за Големата Награда на Мајами следната година, бидејќи 275.000 луѓе однапред се пријавиле за билети за настанот.

Мајами обезбеди 10-годишен договор за да се приклучи на календарот на Формула 1 од 2022 година, а патеката се наоѓа околу стадионот Хард Рок. Тоа ќе биде втора трка во САД на распоредот, приклучувајќи се на патеката во Остин, Тексас.

Формула 1 бележи зголемување на американскиот интерес во последните неколку години, при што Големата награда на САД пред две недели имаше рекордна посетеност на публика во текот на викендот.

Навивачите присуствуваат и се внесени – рече Грег Мафеј, извршен директор на Либерти Медиа, носител на комерцијални права на Формула 1.

Никогаш не сме виделе таква гужва во Остин, на пример, која постави рекорд за посетеност на публиката за време на тркачкиот викенд.

Од 400.000 луѓе кои се појавија во Остин, речиси 70 проценти присуствуваа на нивното прво Гранд При. Обично тоа е повеќе околу 30 проценти.

Мајами ГП следната година треба да биде домаќин на петтата трка од сезоната на 8 Мај. Планираниот капацитет за патеката е предвиден да биде 80.000, но над 3 пати повеќе фанови се однапред регистрирани за билети.

Возбудени сме што ќе ја имаме нашата втора трка во САД и ќе го пречекаме Гранд При-то на Мајами во Мај – рече Мафеи.

Побарувачката е огромна. 275,000 луѓе однапред се пријавиле за купување билети, споредено со планираниот капацитет од околу 80.000.

1,800 луѓе ставија депозит од 5,000 долари за луксузно гостопримство, падок клубови и апартмани. Ја распродадоа достапноста уште првиот ден.

Ние, исто така, продадовме билети преку достапните трибини на првиот ден.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПАДОК КЛУБ

повеќе на оваа тема