- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Одложен документарецот за Шумахер

Документарниот филм за животот на Формула 1 легендата Михаел Шумахер, нема да биде прикажан оваа година откако продуцентите решиле да ја одложат датата за негова премиера.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Проектот едноставно наречен “Шумахер“ почна да се реализира во Мај оваа година и треба да ја раскаже неверојатната сторија за Шуми од времето кога бил талентиран јуниор во картинг во Германија се до неговата страшна скијачка несреќа од која сеуште е во кома.

Филмот има целосна поддршка од семејството Шумахер на чело со Корина и неговите деца Џина и Мик, но се чини дека датумот на одложувањето е поврзано со проблеми токму во врска со семејството.

Продуцентите на филмот, компанијата B14 Film, за германски Bild изјавија:

поради многу обемниот материјал режисерите и продуцентите сакаа да поминат повеќе време во работа на филмот.

Како најава за документарецот, Сабине Кем, долгогодишниот менаџер на Михаел откри:

филмот ќе ги покаже врвовите на неговата формула 1 кариера, атлетските достигнувања, но и падовите. секако дек во истиот ќе има досега невидени снимки. ќе може да се види еден безкомпромисен возач, амбициозен млад човек, пргамтичен механичар и доверлив тимски играч и сето тоа во комбинација со семеен човек.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Квјат во облаци: Кога не грешиме сум најдобар, можам да летам

Даниил Квјат ја пофали одличните перформанси на АлфаТаури и добриот ритам на болидот на домашниот настан во Русија, велејќи дека не можеле...

РЕЗУЛТАТИ

Русија: Победа за Ботас по 10 секунди казна за Хамилтон

Валтери Ботас победи на Руското Гранд При и трет пат по ред завршува на подиум во Сочи откако неговиот колега, Луис Хамилтон, доби казна...

популарно

Хамилтон под истрага, ќе ја задржи ли пол позицијата ?

Луис Хамилтон доминантно стигна до нова пол позиција на Руското Гранд При, но по крајот на сесијата беше повикан на сослушување кај стјуардите за...