ПОЧЕТНА ПАДОК КЛУБ

ПАДОК КЛУБ

Забавни вести од светот на Формула 1, како и најактуелните случувања во други тркачки серии како Формула Е, Мото ГП и многу други.

Скај Италија го продолжи договорот до 2022 година

0
Скај Италија потврди дека го продолжиле договорот да вршат пренос на Формула 1 трки до крајот на...

Рекорди кои може “да паднат“ годинава

0
Луис Хамилтон влегува во оваа тркачка сезона со цел да сруши неколку рекорди кои му се на дофат, но...

Кој Корона вирус? 175,000 билети продадени за Инди 500 во Август

0
Додека во Европа постои резервност за отворање на големи јавни настани, а особено да се дозволи публика,...

Националната банка на Бахреин ќе го кредитира Мекларен

0
Мекларен Груп е многу блиску да ги добие итно потребните средства за свое функционирање преку Националната банка на Бахреин....

Добротворната аукција на ФИА привлече огромни пари

0
Кацига и облека донирана од Дејмон Хил беше еден од најинтересните предмети на добротворната аукција која ФИА ја одржува...

Заубер основа своја Академија за млади возачи

0
Заубер моторспорт основа своја Академија за млади возачи во која за почеток членови ќе бидат германскиот Формула 4 првак...

Според Forbes, Мекларен ќе станат неликвидни до 17 Јули

0
Финансиските проблеми на Мекларен може да се многу поголеми одошто првично се претпоставуваше, а реномираниот финансиски весник Forbes, вели...

Мекларен има итна потреба од свежи пари

0
Мекларен Груп превземале законски мерки со цел да обезбедат свежи пари во најкус рок за да на тој начин...

Sky ги доби ТВ правата и за Гермнија

0
Формула 1 се согласи на нов, долгорочен договор за телевизиските права на спортот на територија на Германија со Sky...

Ред Бул ги сакаат ТВ правата за Австрија од следната година

0
Телевизиските права за Формула 1 на територијата на Австрија се слободни за продажба од следната тркачка сезона. Во моментов пренесувач...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈНОВИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

ПАДОК КЛУБ

ФОРМУЛА Е

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

МОТО ГП

ТЦР ЕВРОПА

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Ф1 ИНСАЈДЕР

КРУГFLIX