ПОЧЕТНА ПАДОК КЛУБ

ПАДОК КЛУБ

Забавни вести од светот на Формула 1, како и најактуелните случувања во други тркачки серии како Формула Е, Мото ГП и многу други.

Колку секој возач ја чинеше екипата поради инциденти?

0
Во 2019 бевме сведоци на многубројни инциденти на патеката, некои поради директни дуели, некои поради грешка на самиот возач. Откако...

Давидовски: Правилна одлука – спортот, забавата и дружењето може да почекаат

0
ТЦР Европа го откажа првиот тркачки настан во Белгија, Формула 1 го откажа Австралиското Гранд При, ги одложи Бахреин...

Кружат теории за падот во формата на Ферари

0
Американското Гранд При беше ужасно искуство за Ферари откако Шарл Леклер заврши 50 секунди позади победникот Валтери Ботас. Откако направија...

По трансферот на Рикардо, што не очекува на пазарот на возачи?

0
Со трансферот во Рено, Даниел Рикардо придонесе за голема непознаница на пазарот на Формула 1 возачи за 2019 година....

Хамилтон има корона вирус од Среда ?

0
Канадскиот Премиер, Џастин Трудо ќе се самоизолира 14 денови откако неговата сопруга, Софи Грегори Трудо, беше позитивна на тестот...

“Луис, овде е Џејмс“ … Запознајте го стратегот на Мерцедес

0
“Луис, овде е Џејмс ...“ е порака по тимското радио во Мерцедес која досега сме ја слушнале во повеќе...

Раиконен ќе го замени Фетел во Ферари?

0
Шпекулациите во Формула 1 околу пазарот на возачи веќе започнаа, но сега почнуваат со нов моментум. Дали Кими Раиконен...

Алфа заминува од Ф1 ?

0
Италијанските медиуми тврдат дека можно е заминување на Алфа Ромео од Формула 1 на крајот на следната тркачка сезона. Алфа...

Доктор Росело: Се боревме за животот на Кубица

0
Доктор Марио Игор Росело, човекот кој пред 8 години го спаси животот на Роберт Кубица по страшната несреќа на...

Хамилтон и Роси заговараат трампа ?

0
Откако Луис Хамилтон се проба во супербајк шампионатот сега сака да го проба моторот на Валентино Роси од МотоГП...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈНОВИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ПАДОК КЛУБ

ФОРМУЛА Е

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

МОТО ГП

ТЦР ЕВРОПА

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Ф1 ИНСАЈДЕР

КРУГFLIX