ПОЧЕТНА ПАДОК КЛУБ

ПАДОК КЛУБ

Забавни вести од светот на Формула 1, како и најактуелните случувања во други тркачки серии како Формула Е, Мото ГП и многу други.

Леклер инспириран од Хамилтон влегува во модниот свет

0
Шарл Леклер наскоро може да го следи Луис Хамилтон во модниот свет, а веќе е познато дека младиот возач...

Тојота со трета Ле Ман победа по ред

0
Со трета последователна победа, Тојота ја “затвори завесата“ на престижната ЛМП1 класа во ендјуранс тркањето на слвната 24 часа...

Фановите решија: Ландо е најдобар возач до сега сезонава

0
Фановите го изгласаа Ландо Норис како најимпресивен возач во досехашнниот дел од овогодишната Формула 1 сезона на официјална анкета. Формула...

Рејсинг Поинт го носат поранешниот маркетинг шеф на Мајкл Џордан и Извршен директор на...

0
Џеферсон Слек, поранешниот маркетинг шеф на Мајкл Џордан и Главен извршен директор на Интер од Милано, ќе биде нов...

Кој е сер Џим Ретклиф од Инеос?

0
Партнерот на Мерцедес, Инеос, во последно време е поврзан со купување контролниот пакет акции од Формула 1...

Голем сомнеж околу одржување на Австралиското ГП во 2021

0
Голем сомнеж се појави околу тоа дали Мелбурн ќе се врати на Формула 1 календарот во 2021...

Ситуацијата на Занарди се подобрува

0
Алекс Занарди покажува знаци на значајно подобрување на медицинската состојба, според изјавите на неговите лекари кои сеуште...

Строл го “краде“ Њуи од Ред Бул ?

0
На Лоренс Строл му оди одлично со својот Формула 1 тим Рејсинг Поинт во врвната тркачка серија. Оваа година екипата...

Фетел сакал да купи Ферари Ф2004, ама било прескапо

0
Себастијан Фетел откри дека се обидел да купи Ферари Ф2004 за неговата колекција, но признава дека било...

Десетте најдобри болиди на Ферари

0
Ферари ја слави својата 1000та Формула 1 трка на својата домашна патека во Муџело, така што време е да...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈНОВИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ПАДОК КЛУБ

ФОРМУЛА Е

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

МОТО ГП

ТЦР ЕВРОПА

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Ф1 ИНСАЈДЕР

КРУГFLIX