ПОЧЕТНА ПАДОК КЛУБ

ПАДОК КЛУБ

Забавни вести од светот на Формула 1, како и најактуелните случувања во други тркачки серии како Формула Е, Мото ГП и многу други.

Хорнер: Тиктум не е на Формула 1 ниво

0
Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер, изјави дека Формула 3 возачот Дан Тиктум кој е член на нивната Академија...

Алонсо е пречка за Рикардо во Мерцедес

1
Шпанските медиуми пренесуваат дека Фернандо Алонсо е главна пречка за премин на Даниел Рикардо во Мерцедес од следната година....

По 30 години, РТЛ нема повеќе да пренесува Ф1

0
Германската бесплатна телевизија, РТЛ, објави дека ќе го прекинат договорот за пренос на Формула 1 со тркачката серија на...

Кими објави биографија, ништо чудно, се вика “Непознато“

0
Кими Раиконен не покажува многу знаци околу тоа како се чувствува или што размислува во било кој момент, така...

МотоГП, Америка: Шеста победа по ред за Маркез во Остин

1
Марк Маркез го надмина проблемот со грид казната по вчерашните квалификации и во типично доминантен стил, стигна до својата...

Ферари ги пробува “спорните“ тркала на Мерцедес

0
Ферари денеска дебитираше со својот дизајн на задни тркала инспирирани од оние кои Мерцедес ги користеше при крајот на...

Мик Шумахер ќе вози Ф2004 во Германија

0
Мик Шумахер ќе има демонстрација со Ферари Ф2004 болидот со кој татко му ја освои својата последн атитула како...

CNBC е нов партнер на Мекларен

0
Формула 1 екипата Мекларен и CNBC, глобалната мрежа за бизнис новости, објавија повеќегодишно партнерство кое според нив ќе ги потенцира...

Вини Харлоу: Не сум виновна за знамето

3
Супермоделот Вини Харлоу смета дека не е виновна за фактот што карираното знаме беше развиено еден круг порано за...

Доминикaли ќе биде Ф1 аналитичар на Канал 4

0
Британскиот Канал 4 го потврди ангажманот на поранешниот тимски шеф на Ферари, Стефано Доменикали за 2019 година. Италијанецот ќе...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈНОВИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ПАДОК КЛУБ

ФОРМУЛА Е

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

МОТО ГП

ТЦР ЕВРОПА

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Ф1 ИНСАЈДЕР

КРУГFLIX