Перез сака со победа да им се извини на Ред Бул

Серхио Перез е решен да се врати на највисокото скалило на подиумот и да победи за да им се извини на Ред Бул за грешката која го чинеше катастрофално Гранд При во Монако.

монако беше катастрофа за мене и се што можеше да тргна наопаку, се случи така што во барселона треба да бидам максимално подготвен и да се осигураме дека ќе бидам на висина на задачата. сакам да му се оддолжам на тимот за напорната работа со добар резултат во шпанија – најави чеко.

Окако остана без поени на последната трка, тој заостанува 39 поени зад колегата Верстапен, а Фернандо Алонсо се доближи на 3то место.

знаеме дека имаме најбрз болид на гридот и ако е се како што треба, патеката треба да ни одговара. треба само да се осигураме дека ќе имаме совршен викенд без грешки од почетокот до крајот.

треба да бидам константен и да го притискам макс во шампионатот, но и да почнам да победувам пред него. ако успеам, титулата која ми е цел е достижна.

СЛИЧНИ ВЕСТИ

#сингапур

популарни вести

РЕЗУЛТАТИ 2023

НАЈНОВИ ВЕСТИ