Познатото трио на Top Gear повторно заедно во епизода за Сабине Шмиц

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

најново

ПАДОК КЛУБ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Откако на 17 Март беше објавена трагичната вест за смртта на 51-годишната Сабине Шмиц по тригодишна борба со ракот, Top Gear одлучија да снимат специјална епизод посветена н неа која ќе биде емитувана денеска.

Интересно, во специјалната епизода ќе биде присутни легендарното трио на серијата и тоа Џереми Кларксон, Ричард Хамонд и Џејмс Меј.

Пред да го напуштат шоуто во 2015 година, Сабине редовно им правеше друштво на тројцата.

беше многу забавна. за неа возење авбомобил беше забава, а возење брзо утше поголема забава.

кога ќе влезеше во просторијата, се стануваше посветло и погласно – се присетува кларксон во својата изјава за дејли мејл.

Посебната епизода посветена на Сабине ќе биде емитувана на BBC One денеска во 19:30 часот, а освен легендарното трио на Top Gear, учество ќе имаат и Дејвид Култхатд, Сузи Волф и Тото Волф.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПАДОК КЛУБ

повеќе на оваа тема