- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Полицијата во Силверстон ги предупреди фановите

Фановите се предупредени од локалната полиција да не се доближуваат до автодромот Силверстон кога ќе се одржат двете трки во Формула 1 во Август, бидејќи нивното присуство може да ги стави во опасност настаните кои следат.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Откако Формула 1 сезоната ќе започне позади затворени врати, постои грижа дека навивачите ќе се обидат до дојдат блиску до патеката за да ја следат трката од одредени локации.

Пред трката во Силверстон на 2 Август, локалната полиција појасни дека такви собири нема да бидат толерирани и може да придонесат настаните да бидат откажани.

Организаторите на настанот поставија сериозни мерки со цел да се минимизира ризикот од инфекција и да е заштитат учесниците и вработените, како и локалното население. 

Секое неконтролирано собирање во областа, не само што ќе го доведе до опасност настанот, туку и целата Формула 1 сезона – гласи изјава од полицијата во Нортхамптоншир.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Оштетеното предно крило на Макс направило проблем

Ред Бул открија дека откачениот страничен дел од предното крило на болидот на Макс Верстапен за време на трката на Ред Бул Ринг се...

РЕЗУЛТАТИ

Штаерска: Доминантна 1-2 на Мерцедес и пропаст во Ферари

Откако стана првиот возач кој 14 сезони по ред освојува пол позиција на некоја трка, Луис Хамилтон дојде и до својата 85та победа во...

популарно

🎥 360 степени од болидот на Албон … Луис за казна си

Формула 1 ја објави снимката од камерата со приказ од 360 степени од болидот н Алекс Албон на која се гледа како младиот британец...