0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Попов: Русија никогаш нема да се врати во Ф1

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Рускиот Формула 1 коментатор, Алексеј Попов, смета дека организацијата на трка од страна на неговата татковина дефинитивно нема повеќе да се случува.

По инвазијата над Украина, Русија и руските спортисти го загубија своето место во Формула 1 откако беа наметнати санции на се што е поврзано со државата. Не само што Сочи беше отстранет од календарот, туку и Никита Мазепин беше отпуштен од Хаас, а Уралкали избркани од истата екипа.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Исто така, спортот повеќе не се пренесува на руската МачТВ, така што фановит ена тркачката серија во земјата мора да наоѓаат нелегални стримови на Интернет.

Попов, кој е коментатор за руски МачТВ, беше запрашан за свое мислење околу скорешно променување на ситуацијата.

мислам дека наскоро нема ништо да се промени. не дека имам некакви инсајдерски иформации туку не гледам дека нешто ќе се промени со оглед на реакцијата на формула 1 кон русија.

една работа е да се прекрши договор, но сосема друго е тоа што русите иаат забранет пристап на формула 1 официјалната страница, не може да го посетат нивниот канал или социјални мрежи.

зошто воопшто разговараме за формула 1 и русија затоа што нем за што да се зборува – изјави попов преку руската најпопуларна социјална мрежа VKontakte.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Мазепин: Руското Гранд При си ги доби парите назад

Никита Мазепин откри дека смета оти промотерите на Големата награда на Русија си ја добиле уплатената котизација...