Поранешен италијански Премиер дел од нова Ф1 екипа

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

најново

ПАДОК КЛУБ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Поранешниот Премиер на Италија, Матео Рензи, е поврзан со плановите за влез на нова Формула 1 екипа целосно поддржана од Саудиска Арабија.

Рензи кој во моментов е Сенатор од Фиренца, беше забележан во падокот на овогодинешното отворање на сезоната во Бахреин заедно со крунисаниот принц Салман, втор човек во пребогатото Кралство.

навикнат сум на вакви шпекулации – изјави рензи за новинската агенција анса откако беше критикуван што оди на Формула 1 трка кога италија е во тешка ситуација.

Медиумите во Италија пренесоа дека пред да слета во Бахреин, Ренци бил во Саудиска Арабија, земја која ќе организира Гранд При трка во својот град Џеда во Декември.

Италијански Autosprint оди чекор понатаму и шпекулира дека Рензи е консултиран за планот на саудијците да создадат своја нова Формула 1 екипа.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПАДОК КЛУБ

повеќе на оваа тема