? Претекнувањето за победа на Валтери

Валтери Ботас и Луис Хамилтон имаа различни стратегии во Америка, старо-новиот шампион комплетираше трка со едно застанување, финецот со две.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Втората серија Валтери беше видливо побрз од Хамилтон, го нападна во 51от круг, но се откажа од претекнување, но круг подоцна на правецот го мина својот колега.

Претекнување на Валтери над Луис е нешто што ретко се гледа во Мерцедес.

НАЈНОВО

По 10 извозени кругови, Саинз би се вратил во нормала

Карлос Саинз изјави дека не му се потребни повеќе од 10 кругови за да се врати во нормала при рестартот на Формула...

популарно

Ферари со 20 “коњи“ повеќе во Австрија

Ферари цели да покаже посилен мотор уште на првата трка на Ред Бул Ринг во Австрија каде италијанците ќе донесат мотор со 20 коњски...