0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Раперот Дрејк загубил 220 илјади евра поради Леклер

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Канадскиот рапер Дрејк е познат обожавател на обложувањето, но викендов немаше среќа откако се обложил на “мрсна сума“ дека Шарл Леклер од Ферари ќе победи на Шпанското Гранд При.

Тој има спонзорски договор со компанијата за обложување Stake и како дел од нивниот договор, тој редовно постира свои предвидувања и ги открива своите типови. Неодамна тој стави 400 илјади долари на Џастин Гетје кој загуби во УФЦ борбата против Чарлс Оливеира.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Пред Формула 1 викендот тој им откри на фановите дека повторно се обложил на големи пари, овој пат покажа дека ставил 300 илјади канадски долари (околу 220 илјади евра) дека Шарл Леклер со Ферари ќе победи. Но, моначанецот имаше дефект и Макс Верстапен триумфираше.

Доколку Шарл победел, тој ќе добиел 750 илјади канадски долари (околу 550 илјади евра).

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Саинз уверен дека сега може да форсира со болидот

Карлос Саинз се чувствува многу поудобно во неговото Ферари по силната трка во Канада каде конечно имаше...