0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Расел: Мерцедес паѓа во проблеми со конфигурирањето

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Џорџ Расел изјави дека Мерцедес цело време паѓа во проблеми при обидот да го конфигурира болидот. 

Тимот од Брекли смета дека го средил потскокнувањето и сега се справува со тврдиот болид. Тој додаде дека секоја патека е различен предизвик за инженерите и дека не знае што да очекува на Силверстон. 

Мислам дека брзата патека повеќе би требало да ни одговара. Нема гаранции бидејќи секоја патека е различна и не знаеме што ќе ни понуди. Имаме различни проблеми на секоја трка. Дали ќе сме конкурентни не знам, Мислам дека болидот има проблем. Потскокнувањето е средено и сега имаме проблем со висината и тврдината на болидот  – посочи марко.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Мерцедес одлучија да возат со висок подигнат болид во Монтреал, но Расел смета дека тоа не им ги намалило перформансите. 

Пробавме со кренат болид и со спуштен. Не губев перформанси, но тврдината на болидот не е променета. Имавме подобрување во брзината, Но далеку сме од топ тимовите. Мислам дека сепак нема голем напредок во брзината. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Волф: Ни треба максимум од Баку

Шефот на Мерцедес, Тото Волф, вели дека неговиот тим мора да ја максимизира секоја можност на Големата...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Поради доминацијата на Луис, Валтери сакал да се откаже

Валтери Ботас откри дека поради неможноста да го победи Луис Хамилтон во Мерцедес, имал психолошки проблеми, желбата...

Мерцедес носи надградби на Силверстон

Мајк Елиот, техничкиот шеф на Мерцедес, потврди дека тимот ќе носи надградби на Силверстон во обид да...