0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Ред Бул продолжува да носи персонал од Мерцедес

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Од Ред Бул изјавија дека со последните регрутации од екипата на Мерцедес даваат јасна порака за нивните амбиции за проектот за Формула 1 мотори. 

Тимот привлече доста познати членови на Мерцедес како Бен Хоџкинсон кој беше на чело на механичкиот дел на Мерцедес Хај Перформанс Пауертрејнс. Сега на тимот се приклучи и Фил Пру кој е познат како инженер на Луис Хамилтон во Мекларен во 2008 година. Пру беше главен инженер на Мерцедес на делот за мотори на Бриксворт кој веќе долг период е победнички. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Кристијан Хорнер е задоволен од доаѓањето на најновиот член на Мерцедес. 

Задоволен сум што Фил ќе се приклучи на тимот. Тој има извонредна кариера и беше клучен за успехот на Мерцедес.

Тој е уште еден доказ за нашата одличност во поглед на моторите. Ќе ни даде сила за понатамошен успех. Фантастично е што се се случува. Ги регрутираме најдобрите вработени нашата иднина. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Перез казнет, но ја задржува победата

Серхио Перез може да продолжи со прославата на својата победа во Сингапур по конечната одлука на стујардите. Возачот...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Перез казнет, но ја задржува победата

Серхио Перез може да продолжи со прославата на својата победа во Сингапур по конечната одлука на стујардите. Возачот...

Биното и Ферари бараат двојна казна за Перез

Шефот на Ферари, Матиа Биното, верува дека победникот на Големата Награда на Сингапур, Серхио Перез, треба да...