0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Ред Бул работат по планот, РБ18 ги остварува целите

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер, откри информации во врска со новиот РБ18 болид на тимот од Милтон Кинес посочувајќи дека работите се одвиваат согласно планот.

во овој дел од годината се е многу густо, гужва е и нема време за омор затоа што се вложуваат многу време во болидот. напорно работиме на рб18 и тој веќе добива форма согласно претходно поставените цели. екипата работи неверојатно напорно и се си доаѓа на место во болид кој ќе го добие ликот следната недела. сето тоа е многу возбудливо – посочи хорнер.

Во врска со плановите за тест на новиот болит, тимскиот шеф призна дека новите првила за претстојната година ќе донесат изненадувања затоа што секоја екипа ќе има свое решение за одреен дел.

во однос на тестирањето, ќе го користиме вообичаениот ден за снимање каде ќе провериме дали се работи како што треба пред да отидеме во барселона и во бахреин.

со нов болид воопшто не се многу трите денови по возач кој ги добиваме, така што ќе биде интензивно и тоа ќе го направи првиот дел од сезоната мнгу интересен особено по толку голема промена на првилата каде ќе има победници и губитници.

можеби некој ќе има перформани и резултати како што не очекувал, се зависи од решенијата кои ќе ги смислат инженерите.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Мекларен го купи Формула Е тимот на Мерцедес

Мекларен потврдија дека од следната Формуа Е сезона ќе станат дел од електричната тркачка серија откако договориле...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Клетвата „Монако“ на Леклер продолжува

Лидерот во генералниот пласман, Шарл Леклер, го искрши стариот болид на Ники Лауда за време на демо...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...