- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Рено и трет пат по ред со жалба за Рејсинг Поинт

Нова трка и нов протест и жалба на Рено против дизајнот на дел од сопирачкиот систем на овогодишниот болид на Рејсинг Поинт.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Францускиот фабрички тим вложува жалби за каналите од системот за ладење на РП20, дел кој согласно овогодинешната реулгатива не смее да биде превземан од друга екипа.

Штаерското и Унгарското Гранд При беа трките на кои французите се жалеа, а трендот продолжува и на Силвртстон на трка во која Строл имаше пласман во поени, а Хулкенберг не стартуваше поради проблеми со моторот.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Кубица го предупреди Фетел: Нема да биде лесно во Астон Мартин

Полскиот возач Роберт Кубица, смета дека Формула 1 треба да биде среќна што Себастијан Фетел останува на гридот следната година. Откако уште во Мај Скудерија...

РЕЗУЛТАТИ

Тоскана: Лу-Ди-Ло на Муџело во кое Хамилтон победи

Доколку Формула 1 шефовите сметаат дека Тосканското Гранд При ќе биде во календарот само оваа година мора да смислат многу добра причина за тоа...

популарно

Вилнев: Ферари можеше да биде тоа што денеска е Мерцедес

Жак Вилнев, поранешниот Формула 1 првак, смета дека Ферари можеле да бидат она што денеска е Мерцедес доколку не заминел толку талентиран персонал од...