0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Рикардо: Популарноста на Ф1 во Америка не е присилена

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Возачот на Мекларен, Даниел Рикардо, вели дека популарноста на Формула 1 во Соединетите Американски Држави не се чувствува вештачка и изнудена.

Последната трка во Формула 1 за прв пат се одржа во Мајами, што е прва од двете трки во САД оваа година. Во 2023 година, на календарот ќе има три трки со седиште во САД, а Лас Вегас ќе се приклучи на распоредот заедно со Мајами и Остин.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Воведот на Големата Награда на Мајами забележа високи нивоа на маркетинг, со многу познати личности присутни во текот на викендот. Рикардо и неговиот тимски колега Ландо Норис, исто така беа вклучени во кратка сцена со ТВ водителот Џејмс Корден, кое привлече големо внимание на социјалните мрежи.

Ф1 во САД бележи значителен раст во последните неколку години, при што Големата награда на САД минатата сезона беше меѓу најпосетените викенди во историјата на спортот. Сепак, Рикардо тврди дека порастот на популарноста на спортот во земјата не се чувствува изнуден.

Сигурно дека спортот добива огромен притисок овде во Соединетите американски Држави. Не чувствувам дека е принудно, знаете, сите го туркаат затоа што сите сакаат да го видат, а интересот е толку голем и беше навистина кул.

Мислам дека на крајот за нас не е да се биде повеќе на ТВ или што и да е, туку да можеме да го споделиме спортот со поголема публика. Постојано раскажувам, кога бев на училиште бевме јас и уште едно дете што гледавме Формула 1, бевме двајца во училиште со стотици деца.

Значи, сега чувствувам дека е многу повеќе. Само што повеќе луѓе зборуваат за тоа, убаво е да го споделиме И тоа беше страст целиот наш живот.

Да се ​​донесе нова публика и сигурен сум дека има луѓе во Соединетите американски Држави кои веројатно не знаеја што е Формула 1 пред неколку години, а сега, тоа е еден од нивните омилени спортови. Така што е навистина убаво да се слушне.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Браун објасни зошто јавно го критикувал Рикардо

Зек Браун привлече внимание со својата изјава минатиот месец дека Даниел Рикардо не ги оправдува очекувањата кои...

Рикардо и Мекларен брзо го најдоа ритамот

Даниел Рикардо вели дека Мекларен почнале прилично добро во петокот во Монтреал, каде што тој и тимскиот...