Рикардо продуцира серија на Хулу

Новото шоу на Даниел Рикардо кое ќе се емитува на стриминг сервисот Хулу се подготвува во полна пареа и станува се појасно дека австралијанецот се повеќе бара занимација надвор од Формула 1.

Стриминг сервисот сопственост на Дизни ќе емитува измислена приказна каде Рикардо е извршен продуцент. Тој посочи дека изборот на глумци ќе почне многу скоро, но не откри ниту едно име на кого размислува за некоја од улогите.

Серијата ќе биде развиена од ABC Signature, Temple Hill и Lionsgate TV пред да биде емитувана на Хули.

Дани не се трка годинава откако рпедвреме го напушти Мекларен на крајот од минатата сезона по неубедливите две години со тимот и поради тоа има многу време да се насочи на други проекти.

добро е и уживам. убаво ми е што имам повеќе време за други работи споредено со лани. сезонава можам да правам што сакам, така што ќе ставам приоритет на работи кои ми се важни.

СЛИЧНИ ВЕСТИ

#сингапур

популарни вести

РЕЗУЛТАТИ 2023

НАЈНОВИ ВЕСТИ