0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Рикардо јасен: Не ми треба подбутнување

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Даниел Рикардо изјави дека е доста релаксиран кога има силни перформанси во Макларен и не му било потребно подбутнување од шефовите.

Тој немаше добар старт на оваа сезона и моментално е на 13та позиција кај возачите со само 15 поени на своето конто.  Австралиајнецот имаше лоши перформанси оваа сезона и доста се шпекулираше дека може предвреме да биде отпуштен од тимот иако неговиот договор истекува наредната година. 

Секако имавме разговори Иако тоа звучи формално, не беше така и често разговараме. Не ми треба подбутнување затоа што Знам дека моите резултати не се доволно добри. Навистина се обидувам да бидам подобар – посочи дани.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Домашната трка на Рикардо во Австралија беше негов најдобар резултат и тој досега освои поени уште на Имола и во Баку. 

Мислам дека имавме напредок во Монако во фабриката и во симулаторот. Резултатот денес не беше добар, но мислам дека се подобривме. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Норис се надева на силна трка по викендот за заборав

Возачот на Мекларен, младиот Ландо Норис, очекува тимот да има далеку посилен викенд во Британија следната недела,...

Норис: Ни треба среќа за добар резултат

Ландо Норис призна дека Мекларен МЦЛ36 не е доволно добар, иако смета дека пакетот веројатно е најбавен...