0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Розберг: Саинз не е шампионски материјал

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Нико Розберг, првакот од 2016 година смета дека Карлос Саинз го нема тоа што е потребно за да биде Формула 1 првак.

Шпанецот дојде најблиску до својата прва победа викендов кога заврши нецела секунда зад Макс Верстапен, притискајќи го последните 15-тина кругови од трката. Со подиумот, тој дојде на 3то место на вечната листа на возачи по бројот на подиуми без победа на трка.

саинз ќе биде силен, пристоен возач на ферари, но во моментов го нема тоа што е потребно за да стане првак. шарл има посилни перформанси од него и е побрз на секој тркачки викенд и тој треба да напредне доста за да дојде на нивото на леклер, сеуште е далеку од него. тоа е изненадување по ланското издание, но годинешниот болид е многу различен и веројатно му треба повеќе време да го научи болидот – посочи розберг.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Макс имаше 6 кругови понови гуми на трката во Недела и усппеа да го заджи шпанецот зад себе.

макс имаше неколку супер импресивни трки во низа, тој има огромна верба во болидот и го вози на неверојатно ниво. совршен е и многу добро и брзо се прилагодува на условите на квалификации и одлично одговори на притисокот од саинз кој беше силен.

во болидот е ужасно, правите се како што треба, брз сте и одеднаш поради безбедносно возило имате ферари блиску зад себе на патека со три дрс зони како ве притиска. ако направите најмала грешка, тој ќе мине, но макс беше совршен.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Хамилтон инвестирал во бизнис со зеленчук и овошје

Седумкратниот Формула 1 шампион, Луис Хамилтон, учествувал во финансирањето на бизнисот со зеленчук и овошје Запп.  Откако се...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Саинз не сака да вози легендарни болиди

Карлос Саинз конечно објасни зошто не сака да вози легендарни Формула 1 болиди, откривајќи дека има страв...