0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Розберг ја откри слабоста на Алонсо

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Нико Розберг откри дека е голем фан на Фернандо Алонсо исмета дека двократниот првак е еден од најталентираните возачи во историјата на Формула 1.

Но, првакот од 2016 година верува дека шпанецот има една слабост поради која веројатно не стигнал до уште повеќе победи во кариерата и уште повеќе титули во неговите 2 децении во елитата на моторспортот.

јас сум огромен фан на алонсо во моментов, го знам неговиот талент и вештини и верувам дека е еден од најдобрите на сите времиња. понекогаш му недостасува социјалниот момент, често имаше проблеми да биде во најдобрите екипи и најдобрите болиди зато што тие не го сакаа поради неговиот темперамент.

дефинитивно беше една од неговите лабости во кариерата за да дојде до уште подобри резултати кои ќе одговарсат повеќе на неговиот талент – посочи нико.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Репутацијата на шпанецот во Формула 1 датира од времето кога освои две последователни титули со Рено во 2005 и 2006 година и мина во Мекларен каде се судри со тогашната млада ѕвезда на спортот, Луис Хамилтон. Нивниот однос стана многу жесток, редовно имаа недоразбирања на патеката, така што многумина почнаа да се сомневаат во него.

за него да вози како што вози во моментов е навистина кул. ми беше многу жал за него во канада, сакав да биде во подиум и мислам дека алпин погрешија што му донесе казна.

вози фантастично и нема никакво оправдување дека само зема нечие место на гридот затоа што заслужува да биде во формула 1. тој е спектакуларен во своето возење, има фанови секаде низ светот кои го обожаваат и е вредност средство на алпин.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Хакинен го пофали извонредниот Алонсо

Фернанд Алонсо ја започна својата Формула 1 кариера истата година кога Мика Хакинен се пензионираше, но финецот...

Окон сака Алонсо да остане во Алпин

Естебан Окон потенцираше дека би сакал Алпин да го продолжат договорот на неговиот колега, Фернандо Алонсо.  Тимот на...