- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Роси се заљуби, сака 5-6 трки со автомобили годишно

МотоГП легендата, Докторот Валентино Роси, откри дека планира следната фаза од неговата тркачка кариера да биде на четири тркала откако искуси Формула 1 болид на настан во Валенсија. Италијанецот откри дека размислува за престижниот Ле Ман.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

40-годишниот моторциклист минатата недела на настан организиран од компанијата за производство на енергетски пијалоци, Монстер, го проба болидот на Луис Хамилтон, додека британецот го искуси неговиот Јамаха.

Договорот на Вале со Јамаха истекува на крајот на следната сезона, а медиумите шпекулират дека по тоа ќе се повлече од МотоГП.

секогаш велам дека по завршување на кариерата со моторцикли, сакам да се обидам со автомобили. можам да извозам 5-6 трки во текот на годината и тоа би било одлично за мене. 24 часовната трка на ле ман и спа веројатно највеќе ќе ми одговараат – најави роси.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

🎥 Албон имаше претекнувања за во книга

Александер Албон стартуваше од 9то место, а трката ја заврши 4 позиции подобро. Британецот со тајландско потекло се изнапретекнува, кое од кое претекнување поубави за...

РЕЗУЛТАТИ

Британија: Макс Верстапен ги победи Мерцедес

Макс Верстапен сам ги победи Мерцедес и ја донесе првата победа за Ред Бул на домашната трка од 2012 година кога Марк Вебер триумфираше...

популарно

Ферари ги решија своите проблеми, па сега се вмешаа во копирањето на Рејсинг Поинт

На ден пред сослушувањето од ФИА во однос на легалноста на болидот на Рејсинг Поинт, Ферари достави барање до Формула 1 барајќи...