Рос Браун оптимист: За шест месеци Ф1 ќе биде одлична

Оперативниот шеф на спортот, Рос Браун, смета дека Формула. ќе биде одлично место за шест месеци и смета дека паметење на добрите Гранд При трки е клучно за да се осане мотивиран и посветен на враќањето кон тркањето.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Периодот во кој се наоѓа Формула 1 многу предизвикувачки затоа што се работи на наоѓање начини да се врати тркањето кое е во целосен прекин поради пандемијата од корона вирус. Во своето интерјув за motorsport, Рос изјави дека непрекинато и мотивирано работи за иднината на спортот.

се наоѓаме во многу тежок период во моментов и одлично е да се потсетуваме на фантастичните моменти кои формула 1 ги имаше во минатото како и фантастичните трки кои ќе ги организираме во иднина. само тоа ни дава инспирација во тешки времиња како овие.

формула 1 беше одлична пред шест месеци и сигурен сум дека за шест месеци повторно ќе биде одлична. тоа ме мотивира и ме прави да се чувствувам посебно – најави рос.

НАЈНОВО

Рокит му должи 10 милиони фунти на Вилијамс

Откако минатата недела беше објавено дека соработката помеѓу Вилијамс и нивниот главен спонзор, Рокит, прекува веднаш, тимот потврди дека нивните обврски кон спонзорот биле...

популарно

Ферари со 20 “коњи“ повеќе во Австрија

Ферари цели да покаже посилен мотор уште на првата трка на Ред Бул Ринг во Австрија каде италијанците ќе донесат мотор со 20 коњски...