0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Саинз признава дека Ферари требале да одработат малку подобро

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Карлос Саинз смета дека ФЕрари ќе се бореле против Ред Бул за титула доколку одработеле малку подобро и имале повеќе среќа на почетокот од сезоната.

Иако Ферари и Леклер водеа на почетокот од сезоната, Скудерија заостана ад Ред Бул во текот на летото, губеа поени поради свои грешки, а Верстапен стекна самодоверба, пакетот му стана посилен и во моментов е на врвот во поредокот. Италијанците се втори во конструкторскиот поредок, но со големи 139 поени заостаток.

макс има фантастична година, но исто така и ред бул.не грешат во стратегија и во носење нд одлуки и тоа им носи победи и кога немаат најсилен и најбрз болид. имаат фантастична сезона и се многу тешки да се победат – посочи шпанецот.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Запрашан дали Ферари конечно ќе успее догодина да донесе наслов во Маранело, Саинз е убеден дека ќе дојдат плодовите од напорната работа.

мислам затоа што оваа година ќе се боревме за наслов ако малку подобро одработевме и имавме малку повеќе среќа на почетокот од годината. така, зашто да не сме оптимисти и да се насочиме кон тоа следната година да бидеме силни. по големиот напредок годинава, целта е јасна.

И покрај скорешната доминација на Макс и Ред Бул, Карлос смета дека комбинацијата не е непобедлива. 28-годишникот ќе даде се од себе да го зголеми бројот на победи на Ферари сезонава покрај 4те кои веќе ги постигнаа и тоа на останатите шест трки од сезонава.

секоја трка е нова можнст за нас на која ќе се обидеме да победиме. сакам да бидам константен сезонава особено со се што се случи. сакам да имаме мирен, но силен последен дел од сезоната за да се лсучат некои работи, да влеземе во ритам и да победиме

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Перез казнет, но ја задржува победата

Серхио Перез може да продолжи со прославата на својата победа во Сингапур по конечната одлука на стујардите. Возачот...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Биното и Ферари бараат двојна казна за Перез

Шефот на Ферари, Матиа Биното, верува дека победникот на Големата Награда на Сингапур, Серхио Перез, треба да...

Хорнер незадоволен удри по клеветите од Мерцедес и Ферари

Тимскиот шеф на Ред Бул, Кристијан Хорнер, одговори на тврдењата од ривалите по шпекулациите дека “биковите“ го...