0 ден

Нема производи во кошничката.

Саинз се мачел додека било влажно во Сингапур

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Карлос Саинз изјави дека не можел да најде ритам во тешките услови во текот на трката во Сингапур.

Тој заврши 7,7 секунди зад својот колега, Шарл Леклер, на трета позиција, иако при крајот на трката се најде под притисок од Ландо Норис од Мекларен. Шпанецот смета дека немал доволно грип во задниот дел на болидот при менувањето од интермедиа на мазни гуми.

Никогаш не најдов добар ритам на влажно. Не можев да се справам со двајцата напред и не верував доволно во болидот поради што се помирив со третата позиција. Најдобро е што не направив грешки и го вратив болидот без оштетувања – задоволен од својата трка е саинз.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Трката заврши по максимално дозволените два часа поради возачите кои немаа доволно брзина на интермедиа гуми и целата дистанца на трка не беше завршена. Со повеќе од 45 извртени кругови се даваат сите поени и Саинз смета дека требало многу време за да се изврти круг.

Неверојатно е колку долго трае кругот тука, сувата линија никогаш не се појави на некои места и имаше пролизгување, Но Дефинитивно треба да се размисли за иднината бидејќи оваа патека е уникатна.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Тимот на Хамилтон стана Екстрим Е шампион

Екстрим Е тимот на Луис Хамилтон, Х44, стана шампион во електричната тркачка серија, победувајќи ја екипата на...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Хене: Може да ги победиме сите

Иако оваа година тргнаа силно, Ферари сепак не успеаа да го задржат предизвикот до крај. Нивниот тест...

Леклер со своја реакција за оставката на Биното

Шарл Леклер постираше порака на социјалните медиуми во врска со оставката на својот довчерашен тимски шеф, Матиа...