- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Сало: Хамилтон е гом***

Мика Сало смета дека коментарите на Луис Хамилтон дека ФИА преку одлуките на стјуардите сака да го забави и да го спречи да победува се ср***.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Поранешниот Формула 1 возач беше стјуард на Руското Гранд При, дел од тимот кој донесе казна од 10 секунди и два казнени поени за британскиот возач поради прекршок во врска со местот каде вежбал стартови пред трката.

тој е гом***. то што го изјави не е точно, истите правила важат за сите. јасно е дека тој стартуваше од страничниот дел од патеката и тоа два пати. тоа го направи на белата линија на крајот од излезот каде што почнува патеката – појасни сало.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Вилнев: Развојот на Ферари е насочен кон Леклер

Поранешниот Формула 1 првак, Жак Вилнев, смета дека целиот развој на овогодинешниот болид на Скудерија Ферари е насочен да му одговара на...

РЕЗУЛТАТИ

Португалија: Хамилтон го сруши Шумахер, 92ра победа за шампионот

Луис Хамилтон го сруши Михаел Шумахер од првото место на вечната листа на победници со својот триумф на Португалското Гранд При што беше победа...

популарно

Мерцедес објаснија зошто не му дозволиле софт на Ботас

Тото Волф објасни дека Мерцедес биле “тврди“ во својата одлука во однос на планираната стратегија за Валтери Ботас на Португалското Гранд При и покрај...