? Само двајца возачи освоиле 6 титули

Во историјата на Формула 1, само двајца возачи стигнале до шеста шампионска титула, а еден од нив го држи рекордот со седум освоени титули.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Дали Луис Хамилтон ќе го стигне и надмине Михаел Шумахер?

НАЈНОВО

По 10 извозени кругови, Саинз би се вратил во нормала

Карлос Саинз изјави дека не му се потребни повеќе од 10 кругови за да се врати во нормала при рестартот на Формула...

популарно

Ферари со 20 “коњи“ повеќе во Австрија

Ферари цели да покаже посилен мотор уште на првата трка на Ред Бул Ринг во Австрија каде италијанците ќе донесат мотор со 20 коњски...