0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Саудиска Арабија, Возач на денот: Макс Верстапен

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Иако ја загуби трката, заврши на 2ро место, има казна од 5 секунди, а треба да се појави и кај стјуардите, Макс Верстапен е прогласен за Возач на денот.

Холанаѓнецот згреши на вчерашните квалификации и самиот си ја одзема пол позицијата, а денеска имаше пеколна и благо речено контроверзна борба со актуелниот првак.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Сепак загуби, не извозе ниту најбрз круг, а на последната трка во Абу Даби оди со исто поени како и Луис.

БАХРЕИН, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: СЕРХИО ПЕРЕЗ

ЕМИЛИЈА РОМАЊА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ЛАНДО НОРИС

ПОРТУГАЛИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: СЕРХИО ПЕРЕЗ

ШПАНИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ЛУИС ХАМИЛТОН

МОНАКО, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: СЕБАСТИЈАН ФЕТЕЛ

АЗЕРБЕЈЏАН, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: СЕБАСТИЈАН ФЕТЕЛ

ФРАНЦИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: МАКС ВЕРСТАПЕН

ШТАЕРСКА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ШАРЛ ЛЕКЛЕР

АВСТРИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ЛАНДО НОРИС

БРИТАНИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ШАРЛ ЛЕКЛЕР

УНГАРИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ФЕРНАНДО АЛОНСО

ХОЛАНДИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: СЕРХИО ПЕРЕЗ

ИТАЛИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ДАНИЕЛ РИКАРДО

РУСИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ЛАНДО НОРИС

ТУРЦИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: КАРЛОС САИНЗ

АМЕРИКА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: МАКС ВЕРСТАПЕН

МЕКСИКО, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: СЕРХИО ПЕРЕЗ

БРАЗИЛ, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ЛУИС ХАМИЛТОН

КАТАР, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ФЕРНАНДО АЛОНСО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Вилнев: Верстапен е цело време на максимум, Хамилтон не е

Поранешниот првак, Жак Вилнев, даде свое мислење за клучната разлика помеѓу Макс Верстапен и Луис Хамилтон.  Тој повторно...