Саудијците не се шалат: Деруло, Тиесто, Бибер и Гета со концерти на Ф1 трката

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

најново

ПАДОК КЛУБ

Организаторите на Големата награда на Саудиска Арабија открија дека имаат имресивени музичари ангажирани да одржат концерти за вреем на Формула 1 Гранд При викендот.

Концерти за сите кои имаат влезници за трката ќе се одржуваат во Сабота и во Недела по крајот на квалификациите и на трката соодветно. Истите ќе се одржуваат на главната сцена и во зоната за фанови на Џеда Корниш патката која се гради во моментов. Во Сабота ќе настапат Џејсон Деруло и ДиЏеј Тиесто, додека во Недела ќе пеар Џастин Бибер, Роки и Дејвид Гета.

големата награда на сауиска арабија ќе биде најголем и најдобар спортски и забавен настан во кралството и како таков е важно да испорачаме забава невидена на друго место освен овдека. со потврдувањето на џастин бибер, роки и дејвид гета за настап по неделната трка, откако во сабтота ќе настапат џејсон деруло и тиесто, ние ќе испорачаме неверојатно шоу и веруваме дека ќе ја постигнеме целта.

се работи за глобални ѕвезди кои се сметаат за едни од најдобрите во музичкиот бизнис, така што ние ќе ги видиме на главната сцена кај нас во декември.

по секој ден фантастично возење на патеката, спектакуларните концерти ќе бидат совршен начин за забава на фановите и намалуѕвање на адреналинот за сит еприсутни – изјави првиот човек на авто-мото федерацијата на арапската држава, принц калид бин султан ал абдула ал фаисал.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПАДОК КЛУБ

повеќе на оваа тема