? Себастијан Фетел на “3“ или на “1 тркало“

Себастијан Фетел имаше мизерна трка во Америка, откако по лошиот старт и губитокот од неколку позиции, германецот само што почна да се враќа во трката и го снајде следното:

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

По 10 извозени кругови, Саинз би се вратил во нормала

Карлос Саинз изјави дека не му се потребни повеќе од 10 кругови за да се врати во нормала при рестартот на Формула...

популарно

Ферари со 20 “коњи“ повеќе во Австрија

Ферари цели да покаже посилен мотор уште на првата трка на Ред Бул Ринг во Австрија каде италијанците ќе донесат мотор со 20 коњски...