0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Себ со нов мотор и казна во Америка

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Себастијан Фетел се подготвува за тешко Американско Гранд При откако Астон Мартин решија да променат нов мотор во неговиот болид.

Возачите смее да користат три мотори со внатрешно согорување во ткот на сезоната, но голем дел од нив веќе го преминаа тој лимит оваа сезона. Валтери Ботас зема нов мотор во Италија, но и во Русија, додека Хамилтон отслужи казна за истата причина во Турција.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

На последните девет трки, Себ заврши само еднаш во поени, а на последната трка во Турција погреши со прерана промена на мазни гуми при мокро време по што заврши последен.

јасно ми е дека следува многу тежок викенд за мене затоа што ќе го менуваме моторот и поради тоа ќе мораме да отслужиме казна. ќе видиме што ќе можеме да направиме од местото на кое ќе стартуваме, но нерпелив сум затоа што знам дека можеме да бидеме силни тука. сепак, не можам да кажам колку силни можеме да бидеме – изјави фетел.

Германецот смета дека добрите можности за претекнување кои ги нуди патеката ја прават одлично место за отслужување на казната.

се надевам дека ќе имаме возбудлива сабота попладне и ќе се вратиме во поени на трка.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Мекларен го купи Формула Е тимот на Мерцедес

Мекларен потврдија дека од следната Формуа Е сезона ќе станат дел од електричната тркачка серија откако договориле...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Клетвата „Монако“ на Леклер продолжува

Лидерот во генералниот пласман, Шарл Леклер, го искрши стариот болид на Ники Лауда за време на демо...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Рикардо: Популарноста на Ф1 во Америка не е присилена

Возачот на Мекларен, Даниел Рикардо, вели дека популарноста на Формула 1 во Соединетите Американски Држави не се...

Шафнауер демантира дека заминал од Астон поради Строл

Шефот на Алпин, Отмар Шафнауер, демантира дека заминал од Астон Мартин поради сопственикот Лоренс Строл и посочи...

Себ смета дека трошоците за трка се превисоки за Германија

Четирикратниот Формула 1 првак, Себастијан Фетел, смета дека Германско Гранд При не може да се организира поради...

Крак го обвини Шумахер за сударот со Себ

Тимскиот шеф на Астон Мартин, Мајк Крак, го обвини Мик Шумахер за сударот со Себастијан Фетел во...