Сеидл: Сега ќе имаме огромна корист од Рикардо

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

најново

ПАДОК КЛУБ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Тимскиот шеф на Мекларен, Андреас Сеидл, смета дека формата на Даниел Рикардо на Шпанското Гранд При е одличен почеток на серија од одлични резултати од австралијанецот.

На Барселона-Каталуња, Рикардо беше подобриот возач на Мекларен откако заврши на 6то место, нешто што Сеидл смета дека е крај на неубедливиот почеток на сезоната за дебитантот во Бокинт.

навистина сум нетрпелив на следните трки каде тој ќе се чувствува удобно во болидот. ќе ја видиме вистинската корист од него, но само во однос на брзината, туку и искуството кое ќе ни помогне да го развиеме болидот.

ми требаат двајца возачи кои ќе се притискаат еден со друг и ќе ги притискаат конкурентите на патека затоа што акаме да останеме во борба за што повисока позиција во конструкторскиот поредок, а два болиди во добри поени секогаш помага.

во однос на интеграцијата на даниел во нашата екипа, не сме изненадени. исто така, не сме изненадени и со тоа што имаше тешки први трки со нас, а сите кои беа вклучени во неговото прилагодување се за пофалба – задоволен е сеидл.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПАДОК КЛУБ

повеќе на оваа тема