- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Сервус и ОРФ ќе пренесуваат Ф1 во Австрија

Сервус ТВ, телевизијата во сопственост на Ред Бул, склучи тригодишен договор со спортот за пренос на Формула 1 трките за Австрија почнувајќи од следната сезона.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Сервус ќе ги дели преносите на Гранд При трките со долгогодишниот Формула 1 партнер во Австрија, ОРФ, а точниот распоред и поделба на настани ќе биде решаван секоја година посебно. Двете телевизии ќе имаат пренос од Австриското Гранд При на Ред Бул Ринг се до 2023 година.

пресреќни сме што склучивме ваков уникатен договор. лојалните фанови на формула 1 ќе уживаат во најдоброто од двете телевизии во сплет од пренос во живо и преку снимка на двете водечки бесплатени телевизии во австрија.

сигурни сме дека формула 1 ќе има голема корист од силната енергија во сервус, стилот и ентузијазмот од орф кој стана многу популарен, како и знаењето и продуцкијата. им посакуваме добредојде на сервус и продолжуваме да соработуваме со орф – велат од формула 1.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

🎥 Гасли гневен на пласманот

Пјер Гасли не можеше да го скрие разочарувањето во разговорот преку тимското радио со екипата по лошата трка на Силверстон. Упорно бараше објаснување и упорно...

РЕЗУЛТАТИ

Британија: Макс Верстапен ги победи Мерцедес

Макс Верстапен сам ги победи Мерцедес и ја донесе првата победа за Ред Бул на домашната трка од 2012 година кога Марк Вебер триумфираше...

популарно

Ферари ги решија своите проблеми, па сега се вмешаа во копирањето на Рејсинг Поинт

На ден пред сослушувањето од ФИА во однос на легалноста на болидот на Рејсинг Поинт, Ферари достави барање до Формула 1 барајќи...