ПОЧЕТНА Ф1 ИНСАЈДЕР

Ф1 ИНСАЈДЕР

Што е ново во 2018 година? Од пневматиците, агрегатните единици, грид казните и протокол, безбедносно возило, тренинг и квалификациски сесии, поени, тестирање, стартна процедура и многу повеќе.

Стартна Процедура

0
Спортска Регулатива 30 минути пред почеток на формацискиот круг, се отвора излезот од боксовите и на болидите им е дозволено...

Што е ново во 2018?

0
По револуција на правилата во 2017 година, во која болидите станаа пошироки и побрзи, оваа сезона промените се релативно...

Тренинг и Квалификации

0
Спортска Регулатива На секоја трка сите возачи може да учествуваат во две петочни тренинг сесии со траење од час и...

Шасија, Димензии и Кокпит

0
Техничка Регулатива Севкупната ширина на болидот, без пневматици, не смее да премине 2000 милиметри. Должината, висината и формата на болидот се...

Пневматици и Тркала

0
Спортска Регулатива Пирели ги снабдува тимовите со 7 спецификации за сува површина, означени со различна боја на надворешната страна: хиперсофт...

Казни и Протокол за возачи

0
Спортска Регулатива Постојат строги правила насочени кон однесувањето на патеката и стјуардите имаат моќ да доделат различни казни кон возачот...

Тестирања

0
Спортска Регулатива На тимовите им е дозволено да учествуваат на ограничен број на тестови со тековните болиди во една календарска...

Инспекција и Мерење

0
Спортска Регулатива Тим составен од специјално назначени инспектори има моќ да ги провери болидите во било кој момент од еден...

Конструкција и Краш тестови

0
Техничка Регулатива Конструкцијата на Формула 1 болид и материјалите кои се користат се строго контролирани во правилникот за да се...

Безбедносно Возило и Прекин

0
Спортска Регулатива За одржување на безбедноста на натпреварувачите во текот на викендот, особено во случај на сериозен инцидент или лоши...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈНОВИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ПАДОК КЛУБ

ФОРМУЛА Е

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

МОТО ГП

ТЦР ЕВРОПА

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Ф1 ИНСАЈДЕР

КРУГFLIX