- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Скај Италија го продолжи договорот до 2022 година

Скај Италија потврди дека го продолжиле договорот да вршат пренос на Формула 1 трки до крајот на 2022 година. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ТВ станицата врши пренос на Формула 1 од 2013 година и е ексклузивен сопственик на правата во последните 2 години откако Раи се откажаa од своите бесплатни трки. Договорот на Скај Италија беше со трајност до крајот на оваа година, но во Петок беше потврдено дека договорот е продолжен за уште две сезони.

Скај потврдува дека има доверба во ФОрмула 1, еден од главните спортови кои ги нудиме, што е причината позади нашата одлука да ја продолжиме соработката, за љубов кон брзината и моторите.

За сите фанови, ќе има уште многу предизвици на патеката, кои ќе ги следат на посветен канал, да се забавуваат и да ги слават тие одлични постигнувања – изјави извршниот подпретседател на Скај, Марзио Перели.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Марко изненаден од се посилниот Мерцедес

Доктор Хелмут МАрко смета дека Ред Бул Хонда заостануваат поради неочекувано големиот напредок на Мерцедес со нивниот мотор сезонава. “Биковите“ се надеваа дека Макс Верстапен...

РЕЗУЛТАТИ

Штаерска: Доминантна 1-2 на Мерцедес и пропаст во Ферари

Откако стана првиот возач кој 14 сезони по ред освојува пол позиција на некоја трка, Луис Хамилтон дојде и до својата 85та победа во...

популарно

🎥 360 степени од болидот на Албон … Луис за казна си

Формула 1 ја објави снимката од камерата со приказ од 360 степени од болидот н Алекс Албон на која се гледа како младиот британец...