- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Смедли со свој проект, евтина и електрична картинг серија

Поранешниот тркачки инженер на Вилијамс, Роб Смедли, откри дека има планови да основа нова целосно електрична картгин серија која ќе има пониски трошоци за учество како и голема конкурентност Неодамна Луис Хамилтон се осврна на проблемот дек картинг сериите стануваат многу скапи за учество за младите и талентирани возачи.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Роб Смедли му беше инженер на Фелипе МАса четири години, најпрво во Ферари, а потоа и во Вилијамс.

како што и самиот луис хамилтон неодамна призна, тркањето станува премногу скапо и недостапно, а јас целосно се сложувам со него. сметам дека електрификацијата може да го промени тоа. ќе бидеме движечка сила и инспирација со возбудливи трки кои ќе овозможат искачување по скалилата на моторспортот.

се работи за почиста, поефтина и многу брза, но пред се фер и конкурентна тркачка серија. за следната генерација тркачки, ерата на фосилните горива е мртва.

целата филозофија на групацијата Electroheads е д се искусни уникатноста на електричната реголувија. Electroheads Motorsport е клучен дел од таа амбиција – изјави смедли за RaceFans.net.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

🎥 Албон имаше претекнувања за во книга

Александер Албон стартуваше од 9то место, а трката ја заврши 4 позиции подобро. Британецот со тајландско потекло се изнапретекнува, кое од кое претекнување поубави за...

РЕЗУЛТАТИ

Британија: Макс Верстапен ги победи Мерцедес

Макс Верстапен сам ги победи Мерцедес и ја донесе првата победа за Ред Бул на домашната трка од 2012 година кога Марк Вебер триумфираше...

популарно

Ферари ги решија своите проблеми, па сега се вмешаа во копирањето на Рејсинг Поинт

На ден пред сослушувањето од ФИА во однос на легалноста на болидот на Рејсинг Поинт, Ферари достави барање до Формула 1 барајќи...