0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Спонзор на Верстапен под истрага во Холандија

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Џамбо (Jumbo), ланец супермаркети кои долго време го поддржуваат актуелниот шампион Макс Верстапен, се под истрага во Холандија.

Домот на Главниот извршен директор на Џамбо, Фриц ван Еерд бил под полициска опсата минатат недела поади истрага за голема операција за спречување на перење пари, пренесува Eindhoven News. Перењето на пари се случувало преку низа финансиски трансакции од кои делумно и во моторспортот.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Рајмонд Вермулен, менаџерот на Верстапен, кој е одговорен за неговата кариера заедно со татко му Јос. изјави дека не треба да се носат никакви заклучоци.

претпазливи сме. чекаме да ни се презентираат фактите. контактиравме со џамбо и менаџментот, така што маркетинг активностите поврзани со нас ќе продолжат да се одвиваат како и до сега – изјави вермулен за Algemeen Dagblad.

Во исто  време, тој побрза да се дистанцира од шефот на компанијата, ван Еерд.

имаме договор со џумбо, а супермаркетот не е дел од истрагата, тоа е јасно кажано. како што кажав, внимателни сме со се и ќе видиме што ќе излезе од целата работа.

Интересно, вториот најдобар фудбалски судија во светот во моментов, Бјорн Кујперс има свој удел во супермаркетот.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Перез казнет, но ја задржува победата

Серхио Перез може да продолжи со прославата на својата победа во Сингапур по конечната одлука на стујардите. Возачот...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Верстапен бесен: Ваква грешка не смее да се случи

Макс Верстапен доби информација да го прекине својот квалификациски круг на Марина Беј затоа што снемал гориво,...