- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Според поранешната сопруга на Бриаторе, Шумахер не може да зборува

Михаел Шумахер не може да зборува, тврди поранешната жена на Флавио Бриаторе.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Бриаторе, кој беше тимски шеф на Формула 1 легендата во Бенетон и италијанскиот модел и ТВ личност, Елизабета Грегорачи, се разведоа во 2018 година. Грегорачи моментално учествува на италијанската верзија од Големиот Брат. Запрашана од другите учесници околу здравјето на Шумахер, кое не е познато јавно, Грегорачи го пренесе следното:

Тој не зборува. Комуницира со очите. Само три личности може да го видат. Семејството се пресели во Шпанија, а неговата сопруга направи болница во куќата. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Вилнев: Развојот на Ферари е насочен кон Леклер

Поранешниот Формула 1 првак, Жак Вилнев, смета дека целиот развој на овогодинешниот болид на Скудерија Ферари е насочен да му одговара на...

РЕЗУЛТАТИ

Португалија: Хамилтон го сруши Шумахер, 92ра победа за шампионот

Луис Хамилтон го сруши Михаел Шумахер од првото место на вечната листа на победници со својот триумф на Португалското Гранд При што беше победа...

популарно

Мерцедес објаснија зошто не му дозволиле софт на Ботас

Тото Волф објасни дека Мерцедес биле “тврди“ во својата одлука во однос на планираната стратегија за Валтери Ботас на Португалското Гранд При и покрај...