0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Стаинер смета дека суетите се судриле во преговорите Ред Бул – Порше

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Преговорите помеѓу Ред Бул и Порше неодамна беа прекинати по неколкумесечно договарање за евентуална соработка помеѓу двете компании.

Гунтер Стаинер, шефот на Хаас, верува дека суетите и доминацијата која сакала да ја има секоја од двете страни била клучна во пропаѓањето на преговорите и евентуалната соработка.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Откако Фолксваген Групацијата дозволи два свои бренда, Ауди и Порше, да станат дел од Формула 1, шпекулации ан големо почнаа. Ауди веќе потврди официјален влез во спортот како доставувач на мотори од 2026 година и многу блиску се до рпевземање на значителен удел во Заубер. Но, ситуацијата не е така лесна кај Порше затоа што не се договорија со Ред Бул.

Ред Бул самите ќе си ги произведуваат моторите во својот Ред Бул Пауертреинс, а Стаинер вели оти знаел дека договороте нема да доживее официјализација.

мое лично мислење е дека две силни суети се судрија во преговорите и тоа секогаш е сложено. со 50-50 поделба на тимот, некој мора да биде главен, мора некој да пресече и тоа предизвика проблеми. сега повеќе не е сигурно дека порше ќе дојде во формула 1, но мора да добијат некоја нова идеја – смета гунтер.

Порше освен демант не кажаа ништо повеќе околу своите планови за 2026 година.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Перез казнет, но ја задржува победата

Серхио Перез може да продолжи со прославата на својата победа во Сингапур по конечната одлука на стујардите. Возачот...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Стaинер демантира договор со Хулкенберг

Гунтер Стаинер, тимскиот шеф на Хаас, отфрла дека потпишале договор со Нико Хулкенберг за наредната сезона.  Се зборува...

Перез казнет, но ја задржува победата

Серхио Перез може да продолжи со прославата на својата победа во Сингапур по конечната одлука на стујардите. Возачот...

Биното и Ферари бараат двојна казна за Перез

Шефот на Ферари, Матиа Биното, верува дека победникот на Големата Награда на Сингапур, Серхио Перез, треба да...